32 302 96 80 44-100 Gliwice, ul. Jagiellońska 3/5 Facebook Instagram

Kontrole okresowe budynków

2024-07-30

Kontrole okresowe budynków - wymagania, zakres, częstotliwość


Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z tematem kontroli okresowych obiektów budowlanych, czyli m.in. z aktami prawnymi regulującymi tę tematykę. Uczestnicy dowiedzą się kiedy jest należyty stan techniczny obiektu, jakie są rodzaje zużycia obiektu, w jaki sposób dokonuje się oceny stanu bezpieczeństwa obiektów budowlanych i diagnozuje obiekt w okresie eksploatacji, kiedy obiekt podlega kontrolom okresowym. Uczestnicy dowiedzą się również jak przebiega kontrola roczna i pięcioletnia obiektu. Kiedy powinny nastąpić kontrole innych obiektów budowlanych, jakie kwalifikacje powinny mieć osoby przeprowadzające kontrole okresowe. Jak powinny wyglądać kontrole okresowe budynków zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych, książka obiektu budowlanego w aspekcie kontroli okresowych, inne kontrole obiektów: kontrola systemu ogrzewania i klimatyzacji, kontrole organów np. Urzędu Dozoru Technicznego, Państwowej Straży Pożarnej oraz nowość - obowiązek wprowadzenia przez kominiarzy protokołów z okresowych kontroli kominiarskich do CEEB, zmiany w CEEB od 18.09.2023 i obsługa systemu ZOONE przez Zarządców Nieruchomości, przepisy karne związane z tą tematyką.

KOGO DOTYCZY TEMAT SZKOLENIA:

 • Wszystkich Zarządców Nieruchomości prywatnych i publicznych
 • Spółdzielni Mieszkaniowych
 • Administratorów Nieruchomości
 • Wspólnot Mieszkaniowych
 • Osób odpowiedzialnych za kwestie utrzymania technicznego nieruchomości, prowadzenia gospodarki remontowej, współpracę z deweloperami
 • Urzędów Miast i Gmin
 • Jednostek Samorządu Terytorialnego
 • Szkół
 • Szpitali
 • Właścicieli nieruchomości
 • Pracowników służb technicznych

JAKI JEST CEL SZKOLENIA:

Udział w szkoleniu pozwoli dobrze przygotować się do obowiązkowych kontroli okresowych jakim podlegają budynki. Uczestnicy dowiedzą się na podstawie jakich przepisów się to odbywa, jak wygląda w praktyce, kto, kiedy i w jaki sposób je wykonuje.


Chcesz uzyskać ramowy program szkolenia? Napisz do nas

 

Trener - mgr inż. MAŁGORZATA MAZUR

Koszt szkolenia wynosi 500zł/os brutto
Przy zgłoszeniu większej ilości osób koszt uczestnictwa jest ustalany indywidualnie

W przypadku zgłoszeń poprzez formularz zgłoszenia na naszej stronie, należy osobno na adres szkolenia@4edu.com.pl wysłać wypełnione Oświadczenie uczestnika szkolenia o wyrażeniu zgody dostępne poniżej

Pliki do pobrania

Formularz zapisu na szkolenie

Uczestnicy


Dane nabywcy


Dane odbiorcy (jeśli inne niż nabywcy)


Wszystkie pola z * są wymagane.
Nie znalazłeś interesującego Cię szkolenia? Możemy przygotować dla Ciebie / zakładu pracy szkolenie „szyte na miarę”.
Skontaktuj się z nami w tej sprawie pisząc na szkolenia@4edu.com.pl lub telefonując na któryś z podanych nr kontaktowych.