32 302 96 80 44-100 Gliwice, ul. Jagiellońska 3/5 Facebook Instagram

Co w trawie piszczy? Co sprawia problemy Wspólnotom Mieszkaniowym: wnioski z zebrań

2024-08-08

Co w trawie piszczy? Co sprawia problemy Wspólnotom Mieszkaniowym: wnioski z zebrań


Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z największymi problemami jakie pojawiały się na zebraniach Wspólnot Mieszkaniowych, czyli co ma zawierać plan gospodarczy, jak ma wyglądać struktura zaliczek, jak ustalać zasady głosowania w sytuacjach nietypowych, co dalej w sytuacji jeśli są uchwały negatywne, jak wygląda windykacje we Wspólnocie Mieszkaniowej, a w tym np. jakie są skutki należności nieściągalnych i jak je należy ujmować w sprawozdaniu. Na spotkaniu będzie przedstawiony i omówiony przykładowy regulamin porządku domowego oraz jakie są skutki nieprzestrzegania go. Uczestnicy dowiedzą się, czy Zarząd Wspólnoty powinien otrzymywać wynagrodzenie, co zrobić kiedy nie ma jednolitych interpretacji na temat podatku dochodowego od pożytków i od lokali użytkowych, dlaczego mieszkańcy muszą płacić podatek od lokali użytkowych, jak wygląda sprawa podatku dochodowego a miejsca postojowe, jak należy dokonać podziału zużytej energii na podgrzanie wody i centralnego ogrzewania, jak rozliczać ciepła pomiędzy lokale mieszkalne i użytkowe przy zróżnicowanych cenach za energię, jak wygląda temat podzielników ciepła (ciepłomierzy) a Rozporządzenie Ministra Klimatu z 7.12.2021 i co dalej, jak wygląda relacja: podatek VAT a wspólnota, czyli kiedy Wspólnota obligatoryjnie płaci podatek VAT, a kiedy dobrowolnie staje się płatnikiem VAT-u.

KOGO DOTYCZY TEMAT SZKOLENIA:

  • Zarządców nieruchomości
  • Zarządców nieruchomości komunalnych
  • Administratorów nieruchomości
  • Pracowników zarządzających nieruchomościami nieposiadających licencji
  • Zarządców indywidualnych w zasobach mieszkaniowych i publicznych
  • Spółdzielni Mieszkaniowych
  • Urzędów Miast i Gmin
  • Członków Wspólnot Mieszkaniowych
  • Adwokatów i radców prawnych

JAKI JEST CEL SZKOLENIA:

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z problemami i trudnościami jakie pojawiają się na zebraniach Wspólnot Mieszkaniowych, jakie należy się do tych wszystkich zagadnień przygotować, aby przy kolejnych zebraniach nie mieć już takich samych nierozwiązanych problematycznych spraw.


Chcesz uzyskać ramowy program szkolenia? Napisz do nas

Trener - dr EWA SPIGARSKA

Koszt szkolenia wynosi 500zł/os brutto
Przy zgłoszeniu większej ilości osób koszt uczestnictwa jest ustalany indywidualnie

W przypadku zgłoszeń poprzez formularz zgłoszenia na naszej stronie, należy osobno na adres szkolenia@4edu.com.pl wysłać wypełnione Oświadczenie uczestnika szkolenia o wyrażeniu zgody dostępne poniżej

Pliki do pobrania

Formularz zapisu na szkolenie

Uczestnicy


Dane nabywcy


Dane odbiorcy (jeśli inne niż nabywcy)


Wszystkie pola z * są wymagane.
Nie znalazłeś interesującego Cię szkolenia? Możemy przygotować dla Ciebie / zakładu pracy szkolenie „szyte na miarę”.
Skontaktuj się z nami w tej sprawie pisząc na szkolenia@4edu.com.pl lub telefonując na któryś z podanych nr kontaktowych.